Parkingi w Monako można łatwo znaleźć i wcale nie są takie drogie. Zostawienie samochodu przed kasynem w Monte Carlo kosztuje taniej, niż parkowanie przy Promenadzie Anglików w Nicei. W Księstwie jest ponad 40 parkingów, w tym kilka dużych, z których korzystają przede wszystkim turyści.

Wbrew pozorom w niewielkim Monaco jest mnóstwo parkingów. Wiele z nich to oczywiście niewielkie przestrzenie z kilkoma miejscami postojowymi. Są też jednak parkingi wielopoziome i świetnie zorganizowane, przede wszystkim z myślą o turystach. Kierują na nie znaki stojące na ulicach Księstwa. Zwykle podaję one także informacje o dostępnych miejscach.

Pierwszym z takich parkingów jest ogromny parking położony na południowym krańcu Skały Monako. To parking de Pecheurs, na którym jest 547 miejsc dla samochodów osobowych i 53 miejsca dla autobusów turystycznych. Można tam spokojnie zostawić samochód planując zwiedzanie Wzgórza Pałacowego z katedrą św. Mikołaja, Pałacem Książęcym oraz oceanarium w Monako.

Drugi parking, którym warto się zainteresować mieści się tuż przed kasynem w Monte Carlo i mieści 411 pojazdów osobowych. Autobusy w Monte Carlo parkuje się nieco dalej, pod Forum Grimaldi (32 miejsca postojowe). Zmieszczą się tam też 442 samochody osobowe.

Kolejne parkingi w Monako bardzo przydatne podczas zwiedzania to parking przy Ogrodzie Egzotycznym na 498 miejsc (osobowe) oraz parking pod stadionem w Fontvieille na 390 miejsc (osobowe).

Ceny parkingów w Monako są całkiem przystępne i chyba nawet niższe od wielu parkingów w pobliskiej Nicei. Pierwsza godzina postoju jest darmowa, a 15 minut pow. tej godziny kosztuje 2 euro. Każde kolejne 15 minut kosztuje 0,80 centów. Skutery i motory można parkować za darmo. Każdy duży parking ma wyznaczone miejsca postojowe dla jednośladów. Autobusy turystyczne parkuje się po wykupieniu biletu „abonamentowego”.

Wszystko o parkingach w Monako i Monte Carlo można znaleźć na bardzo dobrze opracowanej stronie monaco-parkings.mc.

Parkingi w Monako Monte Carlo