Oceanarium Monaco (Muzeum Oceanograficzne) zbudowano na górze pałacowej, tuż za Monaco Ville. Budynek na skale jest widoczny z dzielnicy Fontvieille

W Oceanarium Monaco zobaczymy przede wszystkim lagunę rekinów – wysokie na 6 metrów, mieszczące 450 tys. litrów wody morskiej akwarium z grubą na 30 cm szybą i rafą koralową z 1989 r. w środku. To główna atrakcja muzeum i pierwsze, co widzimy po wejściu do podziemia obiektu. Pływają tam rekiny, ale również wiele innych stworzeń wodnych.

Inne akwaria w oceanarium są mniejsze (ale nie mniej ciekawe) i podzielone na strefy: Morze Śródziemne i morza tropikalne.

Na piętrze wyżej stoi wielki pojemnik z małymi rekinami, które można głaskać. Trzeba tylko wcześniej umyć ręce i stosować się do poleceń instruktora. Przeżycie jest niezwykłe!

Jeszcze wyżej, na ostatnim piętrze znajduje się typowe muzeum związane m.in. z morzem. W trzech pomieszczeniach zrobiono tam: wystawę o rekinach i wiele informacji o życiu w oceanach, ekspozycję o historii badań naukowych dot. oceanów i wypraw Alberta I, założyciela muzeum, wysoką na 10 metrów „półkę” z okazami dot. oceanów i oceanografii.

Godziny otwarcia:

  • październik – marzec: 10 – 18
  • kwiecień – czerwiec i wrzesień: 10 – 19
  • lipiec i sierpień: 10 – 20:30

Otwarte przez cały rok poza 25 grudnia i weekendem F1 Monaco. Wizyta trwa ok. 2,5 godz.

Ceny:

  • dorośli: 14 euro
  • młodzież  (13 – 18) i studenci: 10 euro
  • dzieci (4 – 12): 7 euro

Dane kontaktowe:

Avenue Saint-Martin – Monaco-Ville
Tel.: +377 93 15 36 00
Email: musee@oceano.mc
Strona: www.oceano.mc

Oceanarium Monaco