Monte Carlo to dzielnica Monako, w której znajduje się słynne kasyno z 1863 r. To jednak nie jedyna atrakcja tego prestiżowego miejsca. Zwiedzając Monte Carlo warto zobaczyć także budynek opery projektu Charlesa Garniera, Promenadę Mistrzów z odciskami stóp piłkarzy (także Zbigniewa Bońka), plażę Larvotto, Hotel de Paris oraz Cafe de Paris, hotel Hermitage oraz ekskluzywne centrum handlowe Metropole. Po długim spacerze po dzielnicy można odpocząć w pięknym Ogrodzie Japońskim lub na plaży Larvotto, która znajduje się kawałek dalej.

Monte Carlo jest zbudowane na stromym zboczu. Z wielu uliczek widać dachy budynków położonych niżej, a do kolejnych poziomów prowadzą strome schody, także ruchome oraz liczne windy. Przy ulicach rosną drzewa mandarynkowe, a produkty w witrynach sklepów nie mają metek z cenami. Bogatych klientów one nie interesują.

Najsłynniejsza dzielnica Monako to również gratka dla miłośników motoryzacji. Wszędzie parkują luksusowe samochody, ale nie brakuje tu też prawdziwych zabytków, które wciąż są na chodzie. Często przyciągają one uwagę bardziej niż ich najnowsze wersje. Co roku na ulicach Monte Carlo odbywa się wyścig F1 Monaco.

Najlepsze zdjęcia w tej okolicy zrobisz na placu przed kasynem, na Promenadzie Mistrzów oraz przy Hotel de Paris stojąc blisko morza. W tym ostatnim miejscu widać wspaniale Port Herkulesa i wzgórze ze Starym Miastem.

Na zwiedzenie tej dzielnicy trzeba przeznaczyć min. 2 godziny.

Monte Carlo