Lazurowe Wybrzeże to wspaniały region na południowym wschodzie Francji. Zalicza się do niego także Monako, a za obszar Lazurowego Wybrzeża uważa się nadmorski pas od granicy z Włochami aż do Saint-Tropez. Niektórzy rozszerzają ten teren aż do Marsylii.

Lazurowe Wybrzeże (French Riviera) to jeden z najsłynniejszych regionów turystycznych na świecie. Każdego roku odwiedza go ok. 10 mln turystów z praktycznie wszystkich krajów. Szukają tu oni wyjątkowych plaż, ekskluzywnych hoteli, zabawy w najlepszym towarzystwie oraz wyśmienitej francuskiej kuchni. Liczą także na spotkanie z międzynarodowymi gwiazdami i politykami, którzy mają tutaj swoje letnie rezydencje.

Lazurowe Wybrzeże i jego atrakcje

Główne atrakcje Lazurowego Wybrzeża zlokalizowane są w jego najważniejszych miastach:

  • Nicea ze słynną Promenadą Anglików, Wzgórzem Zamkowym i Starym Miastem, w którym natychmiast zakochują się wszyscy turyści. Nicea słynie także z wielu muzeów o międzynarodowej renomie oraz zimowego Karnawału.
  • Cannes, do którego co roku zjeżdżają gwiazdy światowego kina na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Ta wyjątkowa impreza przyciąga przed wakacjami prawdziwe tłumy gości.
  • Saint-Tropez – miasto celebrytów zamieniających tę małą rybacką osadę w najdroższy kurort na Lazurowym Wybrzeżu. Polacy znają Saint-Tropez głównie dzięki rewelacyjnej komedii Żandarm z Saint-Tropez.
  • Średniowieczne miasteczka na skałach, np. Eze, Saint-Paul de Vence, Menton oraz nadmorskie Antibes.
  • Pobliska Prowansja i Alpy Nadmorskie są także ogromnym atutem regionu. Jednego dnia można wylegiwać się na plaży, wędrować po górskich szczytach i jeść kolację w cieniu gajów oliwnych!

Lazurowe Wybrzeże to destynacja idealna na wczasy o każdej porze roku. Latem najlepiej wypoczywać na jednej z wielu klimatycznych plaż, a wieczorem smakować pyszne dania w restauracjach pod gołym niebem. Koniecznie popijając różowe wino! Zima to z kolei idealna pora na nadmorskie wędrówki oraz poznawanie uroku francuskich miasteczek bez męczącego upału.

Lazurowe Wybrzeże najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który ułatwi zobaczenie wszystkich ciekawych atrakcji i podpowie, jak najlepiej wykorzystać dni urlopu we Francji. Zobacz koniecznie: przewodnik Lazurowe Wybrzeże. Żeby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca potrzeba co najmniej tygodnia, ale najlepiej przyjechać tu na min. 2 tygodnie wakacji. Będzie wtedy okazja do leniwego wypoczynku na plaży oraz poczucia klimatu życia we Francji.