Wyścig GP F1 Monaco to jednen z najtrudniejszych wyścigów w serii. Bolidy ścigają się tu po wąskich ulicach i bardzo ostrych zakrętach. To jednak sprawia, że Formuła 1 w Monako należy do najbardziej widowiskowych wyścigów!

Organizatorem Grand Prix F1 Monaco jest Automobile Club de Monaco. Pierwszy wyścig odbył się w 1929 r. Od 1950 r. Start trasy Circuit de Monaco jest w Porcie Herkulesa – samym centrum Monako, a dalej trasa biegnie w dzielnicy Monte Carlo.

Bilety na trybuny na niedzielny wyścig kosztują od 300 euro do 550 euro. W sprzedaży są też tańsze bilety, również na miejsca stojące. Ich ceny to 70 i 100 euro. Niestety nie mając biletów lub miejsca na balkonie jednego z hoteli nie da się obejrzeć wyścigu. Trasa jest całkowicie ogrodzona wysokimi barierkami. Za darmo można na szczęście zobaczyć kwalifikacje do Formuły 2 oraz jazd próbnych, które odbywają się w pierwszych dniach imprezy. Koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu zatyczek do uszu! Hałas jest taki, że nie można bez nich spokojnie podziwiać tego widowiska. Zatyczki są sprzedawane m.in. przed trybunami.

F1 Monaco Grand Prix