Zwiedzanie Monako jest możliwe na kilka sposobów. Możesz przejść całe księstwo pieszo, objechać je samochodem, skorzystać z turystycznego autobusu, komunikacji miejskiej lub pociągu na kołach wożącego turystów po trasie zwiedzania.

Zwiedzanie Monako to stosunkowo łatwa sprawa, jeśli się tylko odrobinę przygotujesz. Główne atrakcje księstwa znajdują się na Starym Mieście oraz po drugiej stronie portu, w dzielnicy Monte Carlo. Między nimi kursuje komunikacja publiczna (sprawdź: autobusy w Monako). Obie te dzielnice są położone na wzgórzach, a dotarcie pieszo z jednego na drugie zajmuje nie więcej niż 25 minut. Oczywiście warto się po drodze zatrzymać, by podziwiać jachty milionerów w porcie, a nawet przekąsić coś w jednej z napotkanych restauracji.

Zwiedzanie Monako na kilka sposobów

Jeżeli chcesz zwiedzić Monako samochodem, możesz w ten sposób zobaczyć także atrakcje leżące poza głównym szlakiem turystycznym. Mam tu na myśli np. ogród egzotyczny czy dzielnicę Fontvieille. Wszędzie znajdziesz kierunkowskazy na płatne parkingi, a pierwsza godzina postoju jest zwykle gratis. Objechanie księstwa to całkiem dobry sposób na poznanie jego wszystkich zakamarków.

Inna możliwość to skorzystanie z turystycznego czerwonego autobusu lub pociągu na kołach. Oba znajdziesz np. przy budynku oceanarium w Monaco. Pociąg na kołach służy do jednorazowego objechania atrakcji księstwa, a zwiedzanie Monako turystycznym autobusem pozwala przez cały dzień wsiadać i wysiadać na wszystkich przystankach linii.

Na zwiedzanie Monako potrzeba min. 3 godziny. W tym czasie uda ci się zobaczyć Stare Miasto oraz okolice kasyna w Monte Carlo, czyli najważniejsze atrakcje księstwa. Mając więcej czasu możesz dotrzeć nawet na plażę Larvotto i bez pośpiechu obserwować życie w Monako siedząc w jednej z kawiarni.

Oto mapa z przykładową trasą zwiedzania Monako w jeden dzień: