Udane zakupy w Monako nie muszą oznaczać wydania mnóstwa pieniędzy na drogie przedmioty. W Księstwie znajdziesz lokalny rynek, sklepy z pamiątkami oraz butiki drogich marek. Jest wybór dla każdego turysty.

Jeżeli chcesz kupić w Monako warzywa i owoce lub kwiaty to najlepiej udać się na Place d’Armes, tuż przy wejściu na Wzgórze Pałacowe ze Starym Miastem. W tej okolicy znajdziesz też sklepy z pamiątkami i odzieżą.

Kolejne sklepy pozwalające kupić pamiątki z Monako zlokalizowane są na Starym Mieście oraz w dzielnicy Monte Carlo. Nie ma żadnych problemów, by znaleźć urocze pamiątki dla najbliższych. Warto jednak podczas spaceru porównywać ceny, bo te mogą się znacznie różnić.

Jeżeli interesują cię luksusowe zakupy w Monako to najlepiej udać się na plac przed kasyno w Monte Carlo, gdzie zbudowano futurystyczne białe butiki o obłych kształtach. To Monte-Carlo Pavilions, w których swoje kolekcje prezentują i sprzedają największe marki świata, m.in.: Chanel, Miu Miu, Czarina, Bottega Veneta, Yves Saint Laurent i Alexander Mc Queen.

W pobliżu, po drugiej stronie ogrodów przy kasynie jest jeszcze centrum handlowe Metropole, które także warto odwiedzić w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Kolejne sklepy zlokalizowane są w budynkach stojących tuż po sąsiedzku.

Zakupy w Monako