Restauracje w Monako oferują nie tylko drogie jedzenie dla najzamożniejszych klientów. Zwiedzanie Monako można połączyć z przerwą na jedzenie, nawet jeśli podróżujesz budżetowo. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, gdzie zjeść w Monako. Jeżeli interesują cię ceny w Monako to warto wiedzieć, że w księstwie wcale nie jest drożej, niż we Francji. Luksusowy obszar to dzielnica Monte Carlo, ale w sklepach w pobliżu portu jachtowego, czy na Starym Mieście, zapłacisz za przekąski, napoje i desery podobne ceny, jak w innych okolicznych miastach.

Restauracje w Monako – tu można zjeść podczas zwiedzania

Oto kilka propozycji miejsc z jedzeniem dostosowanych na każdą kieszeń:

  • Supermarket Casino w porcie, 17 Boulevard Albert 1er. Jest to duży sklep spożywczy, w którym na miejscu przygotowują świeże sushi. Jest tu również piekarnia z kanapkami na ciepło i zimno, sałatkami i deserami. Tuż obok wypiekają z kolei pizzę, którą można kupić na kawałki.
  • Hala z jedzeniem, Place d’Armes. Wiele różnych punktów gastronomicznych znajdziesz w hali na Placu Armii. Ten z kolei znajduje się tuż obok pieszego podejścia na wzgórze, na którym stoi pałac książęcy. W hali są również stoliki z krzesełkami, więc można zjeść na miejscu.
  • L’Express, 22 Rue Comte Félix Gastaldi. Ta bardzo przyjemna restauracja znajduje się tuż za katedrą na Starym Mieście. Można tu zamówić świetne ryby, makarony i mięsa i degustować je siedząc pod drzewem.
  • Huit & Demi, 4 Rue Langlé. Restauracja ta serwuje lokalne specjały i znajduje się niemalże w centrum Monako. Ceny są tutaj nieco wyższe, ale jeżeli możesz sobie pozwolić, warto zjeść tutaj lunch lub kolację.

Jeżeli te restauracje w Monako i miejsca z jedzeniem nie spełniają twoich oczekiwań, możesz udać się np. do wykwintnej restauracji w Hotelu de Paris lub innych ekskluzywnych miejsc w pobliżu.