Najlepsze blogi podróżnicze to takie, które nie tylko opisują emocje i przeżycia blogera, ale przede wszystkim ułatwiają zwiedzanie świata. Są przewodnikami po opisywanych regionach i dostarczają przydatnych informacji w skondensowanej formie. Takie właśnie blogi poznasz w tym artykule!

Blogi podróżnicze to zbyt często pamiętniki z podróży blogerów. Zamiast dostarczać najważniejszych informacji, czyli porad jak zwiedzać, co zobaczyć, gdzie dobrze zjeść i tanio spać, opisują wrażenia z podróży. Ten element opowieści jest oczywiście również ważny i urozmaica relację. Turyści szukają jednak głównie prostych i szybkich porad dot. kierunku, który chcą odwiedzić.

Takie właśnie informacje zawierają poniższe blogi podróżnicze, które ułatwiają zwiedzanie świata. To kompleksowe przewodniki z opisami atrakcji, trasami zwiedzania i mnóstwem porad o opisywanym mieście, regionie lub atrakcji.

Blogi podróżnicze ułatwiające zwiedzanie

Wśród masy dostępnych w Internecie blogów podróżniczych, warto zwrócić uwagę na kilka, które szybko się rozwijają i dostarczają swoim czytelnikom nie tylko rozrywkę, ale też potrzebne informacje. Poniżej znajdziesz 5 takich blogów.

LazurowyPrzewodnik.pl

Blog podróżniczy LazurowyPrzewodnik.pl

Blog podróżniczy LazurowyPrzewodnik.pl

To blog podróżniczy, który jest przewodnikiem po popularnych turystycznie regionach i miastach świata. Lazurowy Przewodnik jest największym w polskim internecie przewodnikiem po Lazurowym Wybrzeżu i Prowansji. Na blogu znajdują się również przewodniki po takich regionach i miastach, jak np.: Monako, Paryż, Nowy Jork i Kalifornia. Autor bloga mieszka na stałe we Francji i jest zawodowym blogerem oraz przewodnikiem. Swoim czytelnikom dostarcza artykuły z opisami atrakcji, mapy z miejscami wartymi odwiedzenia, zdjęcia i filmy z podróży.

Szkocki.pl

Blogi podróżnicze: Szkocki.pl

Blogi podróżnicze: Szkocki.pl

Ten przewodnik po Szkocji to największy internetowy przewodnik po Edynburgu i jego okolicach. Autorzy bloga opisują wszystkie ważne i warte odwiedzenia miejsca oraz podają wiele cennych porad dot. zwiedzania Szkocji. Na blogu opisują nie tylko stolicę Szkocji, ale również mnóstwo zamków i destylarni whisky i oczywiście najciekawsze atrakcje szkockich Highlands.

Życie w podróży

Blogi podróżnicze: Życie w podróży

Życie w podróży

Blog zyciewpodrozy.pl to poradnik, z którym można odkryć wiele ciekawych miejsc na świecie. Autor bloga skupia się przede wszystkim na wskazówkach dot. podróżowania za niewielkie pieniądze. Dzięki jego podpowiedziom można samodzielnie zwiedzić naprawdę piękne rejony i miasta, bez wydawania fortuny. Wszystkie artykuły okrasza sporą ilością pięknych zdjęć i zawsze podpowiada, gdzie warto nocować.

Bretonissime

Blogi podróżnicze: Bretonissime

Bretonissime

Bretonissime to blog o Bretanii. Autorka tej strony pisze po polsku i francusku o regionie, w którym żyje. Znajdziesz tu mnóstwo podpowiedzi dot. zwiedzania Bretanii, a wszystkie one są sprawdzone i z pierwszej ręki. Nic tu nie jest powielone z innych przewodników, bo Bretonissime to blog autorski najwyżej jakości. Ciekawe teksty, wspaniałe zdjęcia i francusko – brytyjski klimat wyróżniają tę stronę spośród innych o tym regionie.

Italia by Natalia

Blogi podróżnicze: Italia by Natalia

Italia by Natalia

Ostatni polecany blog to włoski przewodnik Italia by Natalia. Nazwa jest tak oczywista, że nie trzeba tu nawet nic więcej dodawać. Zwiedzając Włochy warto skorzystać z tego bloga z pewnymi i sprawdzonymi informacjami. Jest tu włoska kuchnia, włoski styl życia, a każdy artykuł zawiera mnóstwo zdjęć dopasowanych tematycznie.


Jak widzisz nasze propozycje to głównie blogi podróżnicze regionalne. Najczęściej tworzą je ludzie mieszkający na opisywanym terenie. To gwarantuje wysoką jakość treści i porady oraz wskazówki zwykle niedostępne na innych blogach. W końcu tylko mieszkaniec danego regionu zna najlepiej swoją okolicę.